Aktualności
14-11-2018
 
Dnia 13 listopada 2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie organizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Międzyrzecu Podlaskim.

Dziś w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Rozpoczęliśmy o godzinie 11.11 odśpiewaniem czterech zwrotek hymnu narodowego.

Nie od dziś wiadomo jak wielką rolę w naszym życiu odgrywają zmysły, pozwalają człowiekowi odczuwać i odbierać bodźce płynące z zewnątrz. Dzięki zmysłom dzieci poznają świat, nawiązują z nim kontakt i wypróbowują jego właściwości.

Kiedy jesień jest łaskawsza niż przypuszczaliśmy należy to niezawodnie wykorzystać. Jak wykorzystać? Atrakcyjnie, aktywnie i wesoło! Najlepszą okazją jest oczywiście wycieczka. A dokładnie wycieczka do naszej stolicy, skąd przesłaliśmy wszystkim pozdrowienia na facebooku jeszcze zanim wróciliśmy do domu.

Pasowanie na ucznia to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego dziecka, dlatego dzisiejsze święto miało wyjątkowo podniosły, a zarazem radosny charakter.

18.10.2018 r. uczniowie klas czwartych pod opieką wychowawczyń: p.Urszuli Kuźmicz i p.Doroty Matejek wzięli udział we wspólnym ognisku.

Dzień Edukacji Narodowej – potocznie zwany Dniem Nauczyciela - to dzień szczególny - święto polskiej szkoły, święto uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi oraz tych, którzy szkoły prowadzą i sprawują nad nimi nadzór.

Dnia 10.10.2018r. w Sworach został zorganizowany Finał Powiatu w Indywidualnym Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Kowalczyk, Dominik Muszyński i Mateusz Łukasiewicz.

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie mogą korzystać z szerokiej palety zajęć pozalekcyjnych w ramach projektu „Szkoła Rozwoju” realizowanego przez Gminę Międzyrzec Podlaski. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Uczniowie poszerzają swoją wiedzę oraz nabywają nowe umiejętności poprzez aktywny udział w zajęciach.

6 października w Tomaszowie Lubelskim odbył się XII Międzynarodowy Turniej Szachowy dla Dzieci i Młodzieży „Puchar Roztocza”. Wzięło w nim udział 130 uczestników, którzy rywalizowali w czterech grupach, w kategorii dziewcząt i chłopców.
Nasza uczennica Nikola Adamowicz zajęła I miejsce w kategorii juniorek do lat 9.
Serdecznie gratulujemy Nikoli, życząc jednocześnie następnych zwycięstw.

09 października 2018 r. w naszej szkole odbył się próbny alarm przeciwpożarowy.Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.

W piątek 05.10.2018r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania.Celem akcji było stymulowanie rozwoju dzieci, rozwijanie zdolności koncentracji i chęci poznawania świata, a także dostarczanie przyjemności z czytania i słuchania

1 października 2018 r. uczniowie klas drugich wraz z opiekunami: p. Dorotą Drelowiec, p. Marzanną Oksiutą, p. Wiolettą Muszyńską i p. Elżbietą Siłuch wybrali się na wycieczkę do Białej Podlaskiej.

24.09.2018r. w naszej szkole został rozegrany gminny i międzygminny Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego w kategorii klas VI i młodsi. W zawodach uczestniczyli uczniowie ze szkół podstawowych w Rogoźnicy, Tłuścu, Rudnik i Miś.

Zapraszamy wszystkich uczniów klas I – III do wzięcia udziału w konkursie z Gangiem Słodziaków.

Uczennica kl.IVb Nikola Adamowicz znów może poszczycić się wspaniałymi osiągnięciami na szczeblu wojewódzkim.6 września 2018 roku w Gminie Międzyrzec Podlaski oficjalnie został zainaugurowany nowy rok szkolny 2018/2019. Uroczystości odbyły się w Publicznej Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Halasach. Uczniowie, którzy w poprzednim roku szkolnym osiągnęli wyróżniające wyniki w nauce i sporcie otrzymali stypendia motywacyjne i sportowe. W naszej gminie takich uczniów było aż 100.

„Za nami wakacje, wakacje już.
Przed nami rok szkolny, rok szkolny tuż.
Za nami wędrówek, wędrówek czar.
Przed nami klasowy, klasowy gwar….”

znalezionych: 595 na 30 stronach
<<< poprzednia -   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11   - następna >>>