Aktualności
28-02-2020
 
W dn.25.02.2020r. w szkole w Misiach został rozegrany XV Gminny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Międzyrzec Podlaski. W rywalizacji wzięły udział Szkoły Podstawowe z Rudnik, Rogoźnicy, Rzeczycy, Tłuśćca, Kożuszek, Miś i Halas.

Tegoroczna zabawa karnawałowa wzbudziła u przedszkolaków i najmłodszych uczniów naszej szkoły wiele radości. Odświętnie udekorowana sala gimnastyczna stworzyła inspirujący do uciechy klimat. Wśród uczestników trudno było rozpoznać uczniów.

Jak co roku w okresie karnawału w naszej szkole odbywa się zabawa choinkowa. We wtorkowe popołudnie 11 lutego 2020 roku sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową, na której rozbrzmiewał wesoły gwar dziecięcych i młodzieńczych głosów, którym wtórowała głośna muzyka. Zabawę rozpoczęły maluchy, towarzyszył im animator włączając do zabawy również rodziców. Potem parkiet zdominowała młodzież, która bawiła się przy znanych i lubianych przebojach.

W dniu 11 lutego 2020 r. nasza szkoła obchodziła Dzień Bezpiecznego Internetu. Uczniowie wykazali się znajomością zasad bezpieczeństwa w sieci podczas zorganizowanego internetowego turnieju. Do rozgrywek w programie Kahoot przystąpiło 26 uczniów z klas 3 - 5 i 20 uczniów z klas 6 - 8. Po emocjonującej rywalizacji mistrzami ogłoszono:

Od wielu już lat w kalendarz uroczystości szkolnych na stałe wpisany jest Dzień Babci i Dziadka. Tak również było i w tym roku. Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tym szczególnym dniu dzieci pamiętały o swoich Babciach i Dziadkach.

W związku z realizowanym w naszej szkole programem propagującym zdrowe odżywianie i walkę z nadwagą zachęcamy Rodziców i Uczniów do zapoznania się z bezpłatną aplikacją „Asystent Zdrowia” dostarczającą praktycznej wiedzy z zakresu prawidłowego żywienia i aktywności fizycznej . Można ją pobrać bezpłatnie w sklepie Google Play oraz Apple Store. Zachęcamy do lektury i podejmowania prozdrowotnych działań.


Wolny czas od nauki w szkole, to doskonały moment do działań poza programowych. Tym razem rodzice uczniów klasy I razem z wychowawczynią p. M. Nowak podjęli wyzwanie, aby zmienić wystrój klasy. Odmalowano więc ściany sali lekcyjnej nr 9, w której uczą się i spędzają czas ich dzieci. Odświeżona klasa to miła niespodzianka dla pierwszaków, a wspólna praca to doskonała okazja do wzajemnego poznawania się. Bardzo dziękujemy rodzicom, którzy zaangażowali się w prace remontowe nie szczędząc swojego czasu, wysiłku a nawet sprzętu.

Jeszcze nie przebrzmiały echa wtorkowych akrobacji na międzyrzeckim lodowisku a już w czwartkowy poranek uczniowie klas czwartej. i piątych pod opieką p. Ł. Męczynskiego, p.E. Tchorzewskiej i p.D. Matejek ruszyli doskonalić łyżwiarskie szlify tym razem w Siedlcach.

Dzisiaj gościliśmy artystów ze Studia Akada, którzy przedstawili przedszkolakom oraz uczniom klas 1-3 przedstawienie pt. „ Trudna droga do zwycięstwa, czyli kilogramy szczęścia”. Była to pouczająca opowieść o chłopcu, który wygrał kupon w paczce chipsów. Musiał on ukończyć szkolenie, które nie było dla niego takie łatwe. Kolejne losy bohatera przyczyniają się do świadomości dbania o zdrowie oraz konsekwencjach złych nawyków żywieniowych u dzieci.

Dziś w naszej szkole policjanci z międzyrzeckiego komisariatu asp. Jarosław Jaworski i asp. szt. Bogdan Wawryniuk przeprowadzili pogadanki na temat zachowania bezpieczeństwa, podczas zbliżających się ferii.

Po długiej świątecznej przerwie uczniowie klas czwartej i piątych pod opieką wychowawców: p. E. Tchórzewskiej, p. D. Matejek i p. Ł. Męczyńskiego wybrali się do Międzyrzeca Podlaskiego rozruszać zastane mięśni i zażyć uroków zimowej aury oraz udoskonalić swoje umiejętności jazdy na łyżwach. Pogoda dopisała znakomicie, podobnie jak humory uczestników wycieczki.


Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, przedszkolaki i uczniowie naszej szkoły tradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe.

Od 25 listopada do 13 grudnia trwała zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację p. Magdy Siłuszyk, mamy naszych uczniów. W budynku szkoły w Misiach i w Jelnicy wystawione zostały specjalne puszki, do których można było wrzucać datki.
W ramach tejże zbiórki 5 i 6 grudnia w budynku szkoły w Jelnicy Samorząd Uczniowski zorganizował Charytatywny Kiermasz Mikołajkowy.

Każdego roku o tej samej porze w murach szkoły w Jelnicy rozgrywany jest Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej. W poniedziałek 9 grudnia zmierzyły się ze sobą drużyny chłopców i dziewcząt z kl. VI oraz kl. VII-VIII. W środę natomiast grali uczniowie kontra nauczyciele. Rozegrano mecze piłki siatkowej i koszykowej. Obie drużyny dały z siebie wszystko. Jednak w obu konkurencjach zwyciężyła drużyna nauczycieli.
Podczas meczu zbierane były datki na leczenie i rehabilitację p. Magdy Siłuszyk.

5 grudnia reprezentacja naszej szkoły w składzie: Jakub Kurowski, Jakub Pasko, Dominik Witkowski i Nina Matejko wzięła udział w VI Otwartych Mikołajkowych Zawodach Strzeleckich o Puchar Starosty Bialskiego, które odbyły się na strzelnicy Zespołu Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim.

Początek grudnia to niepowtarzalna okazja do sprawiania sobie radości z obdarowywania różnościami. Uczniowie klasy czwartej i piątej a postanowili w tym roku zrezygnować z tradycyjnych prezentów Mikołajkowych i wybrali się pod opieką pań: Ewy Tchórzewskiej, Teresy Pawluk i Doroty Matejek do pizzerii " Da Grasso" w Międzyrzecu Podlaskim, spróbować swoich sił, rozwinąć zainteresowania i umiejętności niezbędne w kuchni min.

Dzisiaj w naszej szkole odbyły się zabawy andrzejkowe. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.Wszyscy świetnie się bawili, było głośno, tanecznie, zabawnie i radośnie.

Dzisiaj gościliśmy aktorów Teatru „Kurtyna” z Krakowa, którzy przedstawili uczniom klas 1-3 bajkę profilaktyczno-edukacyjną „Miś Niegrzeczniś”. Ta urocza bajkowa przypowieść była pełna zwrotów akcji, humoru ,wesołych piosenek i interakcji z publicznością, a co najważniejsze zachęcała do czytania książek.

znalezionych: 714 na 36 stronach
<<< poprzednia -   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11   - następna >>>