Aktualności
22-09-2018
 
Uczennica kl.IVb Nikola Adamowicz znów może poszczycić się wspaniałymi osiągnięciami na szczeblu wojewódzkim.6 września 2018 roku w Gminie Międzyrzec Podlaski oficjalnie został zainaugurowany nowy rok szkolny 2018/2019. Uroczystości odbyły się w Publicznej Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Halasach. Uczniowie, którzy w poprzednim roku szkolnym osiągnęli wyróżniające wyniki w nauce i sporcie otrzymali stypendia motywacyjne i sportowe. W naszej gminie takich uczniów było aż 100.

„Za nami wakacje, wakacje już.
Przed nami rok szkolny, rok szkolny tuż.
Za nami wędrówek, wędrówek czar.
Przed nami klasowy, klasowy gwar….”

Trasa przejazdu autobusów szkolnych od dnia 04.09.2018 (wtorek)
Przystanki w tych samych miejscach co w roku ubiegłym
Autobus A (Pan Grzegorz Sójka)
Bereza (7:05)- Wygnanka - Rzeczyca- Kol. Jelnica (7:40)- Misie Lipinki - Misie szkoła-Jelnica (kurs do budynku w Jelnicy)
Jelnica szkoła -Sawki - Jelnica las -Misie remiza- Misie przeciętka- Misie szkoła (kurs do budynku w Misiach)
Misie szkoła - Misie Zabuże - Misie Szkoła (kurs do budynku w Misiach)
Autobus B (Pan Sławomir Karwowski)
Przychody(6:55) –Przychody Podekrze – Przychody Przeciętka-Misie Zabuże - Misie remiza - Misie las - Jelnica (kurs do Jelnicy)
Jelnica - Strzakły (wszyscy uczniowie tj. szkoła w Misiach oraz szkoła w Jelnicy) - Jelnica (wysiadają uczniowie do budynku w Jelnicy tj. klasy: 6, 7, 8, 3a gim, 3b gim; uczniowie jadący do budynku w Misiach pozostają i jadą dalej)-Misie szkoła
Misie szkoła - Przychody ( w każdym kierunku)- Misie szkoła (kurs do budynku w Misiach)

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 dla wszystkich uczniów, łącznie z uczniami z budynku w Jelnicy odbędzie się 3 września 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Misiach o godz. 9:30 Trasa przejazdu autobusów będzie taka sama jak w trakcie ubiegłego roku szkolnego (przystanki bez zmian), natomiast jedną godzinę później. Rozkład jazdy autobusów na kolejne dni będzie podany na rozpoczęciu roku szkolnego. Serdecznie zapraszamy!

W dniu 22 czerwca 2018 r. ostatni dzwonek zabrzmiał dla 333 dzieci z naszej szkoły. 177. uczniów z klas I-VII i 48 gimnazjalistów otrzymało promocję bez ocen niedostatecznych oraz 44. absolwentów ukończyło gimnazjum.

W czerwcu zakończyły się zajęcia realizowane w ramach projektu „Młodzi, aktywni, ciekawi świata 2”. Trwały one od wrzenia 2017 r. i skierowane były do uczniów oddziałów gimnazjalnych w Jelnicy.

"Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy..." - słowa Wisławy Szymborskiej wprowadziły nas w nastrój zakończenia roku szkolnego 2017/2018. Uroczystą akademię poprzedzoną mszą świętą przygotowali tegoroczni absolwenci gimnazjum pod kierunkiem p. U. Kuźmicz i A. Jabłońskiej.

Serdecznie zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w dniu 22 czerwca 2018 r.
w budynku w Jelnicy o godz. 9.00
w budynku w Misiach o godz. 9.30.
Odjazdy autobusu rano o godzinę później niż w trakcie roku szkolnego.

Wycieczka to wspaniałe możliwości do poznawania otaczającego świata. Niepowtarzalną okazję do takiej aktywności mieli uczniowie klasy drugiej i trzecich pod opieką Pań: Joanny Jędruchniewicz , Małgorzaty Nowak i Doroty Matejek, którzy 7 czerwca 2017 roku już o 6 rano wyruszyło z Biurem Podróży "Paulina" na podbój Jurowców i Białowieży.

We wtorek – 5 czerwca 2018 r. dzieci z klas Ia, Ib , IIIa, IIIb, pod opieką p. Joanny Jędruchniewicz, p. Doroty Matejek, p.MarzannyOksiuty, p. Doroty Drelowiec były na wycieczce w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą i w Magicznych Ogrodach w Janowcu.

7 czerwca w szkole w Krzewicy po raz 6 odbył się Gminny Konkurs Matematyczny „I Ty możesz zostać Pitagorasem”. Naszą szkołę reprezentowali: Karol Ziarek, Giulia Frąckiewicz, Dawid Oksiuta oraz Mateusz Łukasiewicz. Wszystkie miejsca na podium zajęli nasi uczniowie.

W dn. 4-5 czerwca uczniowie kl.VII oraz oddziałów gimnazjalnych wraz z wychowawcami: U. Kuźmicz, E. Tchórzewską i E. Soszyńską byli na dwudniowej mini Zielonej Szkole w Serpelicach. W przepięknym otoczeniu Parku Krajobrazowego „Podlaski Przełom Bugu” spędziliśmy wspaniałe chwile.

4 czerwca w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Dziecka, jak co roku uczyniliśmy to w sportowym klimacie.

W środę, 30 maja, w naszej szkole zjawił się znany wszystkim dzieciom policjant - mł. asp. Jarosław Jaworski. Celem jego wizyty było przypomnienie uczniom zasad bezpiecznego zachowania się w domu, szkole i podczas poruszania się po drogach.

30 maja, w przededniu Dnia Dziecka w szkole w Jelnicy odbył się Dzień Sportu Szkolnego. Dziewczęta rozgrywały mecze piłki siatkowej, zaś chłopcy – piłki nożnej. Miłośnicy gier komputerowych zmagali się w turnieju League of Legends. Uczniom towarzyszyła miła atmosfera, a przede wszystkim zdrowa rywalizacja.

29 maja 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Rogoźnicy odbyły się XVII Gminne Biegi Przełajowe im. Janusza Kusocińskiego, tym razem dedykowane „Dla Niepodległej”.

28 maja w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej odbyło się podsumowanie Bialskiej Ligi Matematyczno – Fizycznej Gimnazjalistów – V edycji oraz Bialskiej Ligi Biologiczno – Chemicznej Gimnazjalistów – II edycji.

znalezionych: 580 na 29 stronach
<<< poprzednia -   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11   - następna >>>