Aktualności
24-05-2019
 
Uczennice naszej szkoły wykazały się wiedzą ortograficzną podczas XXIII Finału Gminnego Konkursu Ortograficznego w Rzeczycy.

15.05.2019r. uczniowie klasy I, IIa i IIb wraz z wychowawczyniami Panią: Elżbietą Siłuch, Martą Zachariasz, Marzanną Oksiutą i Urszulą Karwowską pojechali na wycieczkę do Warszawy.

Dzisiaj wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy naszej szkoły (zarówno budynek w Misiach, jak również budynek w Jelnicy) oraz zaproszeni goście podczas dwóch długich przerw sięgnęli po ulubione książki i wspólnie czytali.

Uczennica klasy trzeciej Izabela Karwowska zdobyła II miejsce w IX Gminnym Konkursie Ekologicznym zorganizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową im. Janusza Kusocińskiego w Rogoźnicy. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy Izie za reprezentowanie naszej szkoły oraz paniom M.Nowak i B. Trościańczyk za przygotowanie uczniów


Miło nam poinformować, że w XIX Gminnym Konkursie Plastycznym "Kartka Wielkanocna 2019r.", organizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową im. Św. Jana Pawła II w Tuliłowie nasi uczniowie zdobyli : W kategorii przedszkole: I miejsce Lena Jaworska -oddział 0b, II miejsce Natasza Pietruk -oddział 0a, III miejsce Alan Biernacki- oddział 0c, W kategorii klas I-III: II miejsce Martyna Krzymowska- klas III. Serdecznie gratulujemy uczniom, rodzicom, oraz paniom przygotowującym do konkursu

29 kwietnia w naszej szkole ( w budynku Misie) tak jak zwykle w kwietniu obchodziliśmy Dzień Ziem, tym razem pod hasłem „Ziemia to nasz dom”. Taką ciekawą i aktywną lekcję ekologii i przyrody przeprowadzili uczniowie klas III i VB pod opieką i kierunkiem swoich wychowawców.

W dniu 30 kwietnia 2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Rogoźnicy odbył się Gminny Konkurs „Mistrz Nauk Ścisłych”. Udział w nim wzięło 21 uczniów z 7 szkół z terenu gminy. Naszą szkołę reprezentowały uczennice kl. VIII: Wiktoria Adamowicz, Aleksandra Jabłońska i Aleksandra Kurowska.

Wczoraj klasa 8 zaprosiła wszystkich na "sejmik uczniowski" poświęcony 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.
Uczniowie zachęcili wszystkich do refleksji nad takimi pojęciami jak: wolność, naród, ojczyzna. Przypomnieli, że warto jest znać historię naszego kraju ponieważ naród, który nie zna swojej przeszłości nie jest jest w stanie budować przyszłości.
Pani wicedyrektor ogłosiła również wyniki testu wiedzy o konstytucji oraz wręczyła nagrody zwycięzcom:
1 miejsce zajęły ex aequo Wiktoria Adamowicz i Aleksandra Kurowska
2 miejsce Julia Pietruszka
3 miejsce zajęły ex aequo Aleksandra Jabłońska i Andżelika Pietruszka
Warto znać historię!
Gratulujemy!!!

Budząca się do życia wiosna nastraja optymistycznie i wzbudza chęć, by zrobić coś ciekawego, niezwykłego lub ekscytującego. Taka chęć została przekuta w czyn, bowiem w dniu kiedy gimnazjaliści rozpoczynali swoje zmagania z egzaminami uczniowie klas 5 i 6 pod opieką p. Renaty Woch, Jerzego Szkołuta i Doroty Matejek wyruszyli na podbój stolicy naszego województwa.

Vlll Turniej Bialskiej Ligii Szachowej odbył się w Roskoszy – 13 kwietnia 2019 r. , w sobotę.

26.04.2019 r. w Rossoszu odbył się Finał Powiatu Bialskiego Piłki Nożnej Chłopców - Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Drużyny, które zakwalifikowały się w drodze eliminacji gminnych i międzygminnych rozegrały między sobą mecze. W bezpośrednich rozgrywkach drużyn ze szkół z Piszczaca, Rossosza, Rokitna i Miś, nasi chłopcy zajęli II miejsce.
Gratulujemy wspaniałego wyniku chłopakom oraz p. Ewie Tchórzewskiej

25.04.2019 r. w Zespole Placówek Oświatowych Nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim odbyły się międzygminne zawody w piłkę nożną chłopców. W turnieju wzięły udział drużyny ze Szkoły Podstawowej z Dołhy, Międzyrzeca Podl. i Miś. Turniej rozegrano systemem "każdy z każdym". Drużyna chłopaków z naszej szkoły dała niesamowity popis na boisku i wywalczyła I miejsce.
Dało to im możliwość udziału w Finale Powiatu.

Miło nam poinformować, że uczennica klasy VIII Wiktoria Adamowicz zdobyła tytuł finalisty wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z matematyki organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2018/2019. To duży sukces dla Wiktorii, szkoły i satysfakcja dla nauczycielki matematyki - pani Urszuli Kuźmicz.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dzisiaj uczniowie naszej szkoły z klas pierwszej i drugich, w składzie: Lena Augustyniuk, Bartosz Borkowski (klasa 1) i Wiktoria Kurowska (klasa 2b), Mikołaj Latoch (klasa 2a) reprezentowali naszą szkołę w I Gminnym Konkursie Językowym pod hasłem: „Mistrz czytania ze zrozumieniem” zorganizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową im. Mikołaja Kopernika w Tłuśćcu.

Dzisiaj grupa przedszkolna 0a i klasa 1 uczestniczyły w spotkaniu z panią stomatolog, która opowiedziała, jak ważna jest higiena jamy ustnej oraz jak prawidłowo o nią dbać, aby cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem przez długi czas. Spotkanie to było zorganizowane w ramach Programu Niesamowity Świat Higieny Jamy Ustnej, do którego nasza szkoła przystąpiła. Na zakończenie spotkania dzieci miały przegląd stomatologiczny, w którym wypadły bardzo dobrze.🙂😃

Na przełomie marca i kwietnia uczniowie z klas III gimnazjum i kl. VIII uczestniczyli w cyklu zajęć z doradcą zawodowym z Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Międzyrzecu Podlaskim. Zajęcia zorganizowano, aby przybliżyć orientację zawodową oraz pomóc uczniom w wyborze dalszej ścieżki kształcenia.

Wszyscy mamy świadomość, że kluczową rolę, w kontaktach z osobami dotkniętymi różnymi niepełnosprawnościami i zaburzeniami, odgrywa akceptacja i tolerancja. Ale czy wiemy jak zachować się wchodząc w relacje, by nie popełnić przysłowiowego faux pas? Uczestnicy konkursów organizowanych w naszej szkole wykazali się taką wiedzą.

Dziś w naszej szkole gościła Grupa Artystyczna Rekonstrukto z przedstawieniem historycznym pt."Wrzesień 39". Podczas pokazu artyści omówili i zaprezentowali: sytuację międzynarodową II Rzeczpospolitej, etos żołnierza i ułana w społeczeństwie polskim, polski mundur wojskowy, ekwipunek i wyposażenie używane podczas kampanii wrześniowej. Prowadzący zaprezentowali sprzęt i przeprowadzili musztrę z aktywnym udziałem uczniów. Po zakończonym pokazie chętni mogli obejrzeć repliki broni, sprawdzić jak ciężki był to sprzęt, przymierzyć mundur żołnierski, mogli także zadawać pytania prowadzącym, by pogłębić swoją wiedzę historyczną.


znalezionych: 651 na 33 stronach
<<< poprzednia -   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11   - następna >>>
Ostatnio dodana Galeria

Akcjia „IV PRZERWA NA CZYTANIE”.