Aktualności
18-09-2019
 
Uczniowie klasy 3 a wystartowali z realizacją ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Czytam z klasą, lekturki spod chmurki”, którego celem jest upowszechnianie czytelnictwa wśród uczniów klas I-III.


Dzisiaj w naszej szkole odbyło się Narodowe Czytanie noweli. Nasza szkoła wybrała nowelę "Dym" Marii Konopnickiej, patronki szkoły. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.25 sierpnia w Sawkach i Jelnicy odbyły się Dożynki Gminne. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły aktywnie włączyli się w organizację tej imprezy. Zuzanna Chmielewska i Alicja Nowosielska uświetniły uroczystość występami wokalnymi, zaś uczniowie klasy II tańcem poloneza. Kilkoro uczniów niosło tabliczki z nazwami miejscowości przy prezentacji wieńców dożynkowych. Pani Urszula Kuźmicz i Anna Bogucka wspólnie z mieszkańcami udekorowali scenę.

W budynku w Misiach uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 rozpoczęło się o godz. 9.30. Uroczystość zapoczątkowała klasa III przedstawiając krótki występ artystyczny pod kierunkiem Pani Małgorzaty Nowak. Całą uroczystość poprowadziła Pani Joanna Jędruchniewicz pełniąca funkcję dyrektora. Pani dyrektor Ewa Jowik, w imieniu całej społeczności szkolnej złożyła podziękowania księdzu Michałowi Wawerskiemu za wsparcie, zaangażowanie i pracę z dziećmi.

19 czerwca 2019 r. pożegnaliśmy rok szkolny 2018/19. W uroczystości w Jelnicy udział wzięli: Wójt Gminy p.Krzysztof Adamowicz, Radni: p. Adam Kwiatkowski i p. Agnieszka Chmielewska, Dyrektor p. Ewa Jowik, Wicedyrektor p. Urszula Kuźmicz, Rodzice, Nauczyciele i Pracownicy szkoły.
Było to szczególne zakończenie, gdyż pożegnaliśmy ostatni rocznik uczniów gimnazjum. Uroczystą akademię przygotowaną pod kierunkiem p. A. Boguckiej i p. E. Tchórzewskiej uświetniły wspaniałe występy wokalne Wiktorii Adamowicz i Zuzanny Chmielewskiej. Ważnym punktem było przekazanie sztandaru szkoły uczniom kl. VII oraz wręczenie nagród dla uczniów i listów gratulacyjnych dla rodziców.

14 czerwca 2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Tłuśccu odbyła się VI Gali Mistrzów Gminy Międzyrzec Podlaski. Podczas tej uroczystości doceniono najlepszych z najlepszych.
Z naszej szkoły takimi uczniami okazali się:
- Wiktoria Adamowicz – średnia ocen 5, 83 (najwyższa w szkole, a także w gminie), finalistka etapu wojewódzkiego konkursu matematycznego zorganizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty,
- Mateusz Łukasiewicz – średnia ocen 5,56 (najwyższa w oddziałach gimnazjalnych), zdobywca III miejsca w Finale Powiatu Bialskiego w Indywidualnym Tenisie Stołowym Chłopców – Igrzyska Młodzieży Szkolnej,

12 czerwca 2019r. obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Uczniowie klas piątych przybliżyli nam ciekawostki, zwyczaje i najpopularniejsze miejsca i zabytki takich europejskich krajów, jak Wielka Brytania, Francja i Włochy. Ponadto uczniowie kl. II-III zaprezentowali się w piosence i scenkach w języku angielskim.

12 czerwca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 9 w Białej Podlaskiej miała miejsce gala podsumowująca Bialskie Ligi Przedmiotowe.
Uczniowie naszej szkoły brali udział w dwóch ligach: Bialskiej Lidze Matematyczno – Fizycznej (Mateusz Łukasiewicz, Kamil Kalinowski oraz Olgierd Domański) oraz Bialskiej Lidze Biologiczno – Chemicznej (Patrycja Rychlik, Amelia Brodawka, Maria Iwańczuk, Mateusz Łukasiewicz, Wiktoria Adamowicz oraz Aleksandra Kurowska). Od listopada 2018 r. do marca 2019 r. uczestniczyli w 5 etapach zmagań, które odbywały się w IV LO w Białej Podlaskiej.

W dniu 11.06.2019r. uczniowie naszej szkoły pod opieką Pań: Edyty Augustyniuk oraz Marty Zachariasz, wzięli udział w rajdzie rowerowym do miejsc pamięci narodowej w naszej okolicy.

Czerwiec to najpiękniejszy z miesięcy w roku z bardzo wielu powodów, przede wszystkim zbliża się koniec roku szkolnego i upragnione wakacje. Drugi powód to oczywiście piękna letnia pogoda ale przede wszystkim to okazja do wielu spotkań rodzinnych, bo jak wiadomo w rodzinie czas płynie najprzyjemniej. Okazją ku takiemu rodzinnemu spędzeniu czasu był zorganizowany po raz kolejny w naszej szkole Festyn Rodzinny.

Uczniowie aktywnie włączyli się w akcję "JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM"

W ramach tygodnia bezpieczeństwa w naszej szkole odbyło się wiele spotkań poświęconych dbaniu o bezpieczeństwo swoje i innych.

W dniu 04.06.2019 klasy drugie uczestniczyły w wycieczce do Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania w Roskoszy i Stadniny Koni w Janowie.

W czwartek 06.06.2019 r. uczniowie klas 4b i 5a, pod kierunkiem pani Hanny Siłuch zaprezentowali całej społeczności szkolnej montaż słowno muzyczny pt. "PASJA CZYTANIA" . Spotkanie miało na celu zachęcić wszystkich, aby częściej odłożyć na bok telefon, bądź komputer, a sięgać po książki, bo w nich zawarte są największe mądrości.

03.06.2019 r. świętowaliśmy dzień dziecka w naszej szkole. Tradycją stało się, że ten dzień spędzamy na sportowo, bardzo aktywnie uczestnicząc w wielu konkurencjach sportowych. Uczniowie musieli wykazać się sprytem i kondycją biorąc udział m.in. w biegu sztafetowym, torze przeszkód, skoku wzwyż, przeciąganiu liny, rozgrywkach piłki siatkowej czy mini hokeju.Aby uprzyjemnić rywalizacje sportowe i ostudzić rozgrzane emocje, wszyscy ze smakiem zjedli lody.

nie Tatry, bo przed końcem roku brak nam kondycji, ale Świętokrzyskie, bo niskie:) Najstarsze góry w Polsce były celem wyprawy 40 uczniów klas czwartych i piątych, którzy 30 maja 2019 roku pod opieką p. Bożeny Trościańczyk, Doroty Matejek i Mileny Rzewuskiej oraz księdza Michała Wawerskiego wyruszyli na ich podbój.

W piątek 31maja reprezentacja naszej szkoły wygrała rywalizację w biegach przełajowych zdobywając piersze miejsca w rywalizacji szkół z terenu gminy Międzyrzec Podlaski w kategorii szkół podstawowych jak również w kategorii gimnazjów.

znalezionych: 675 na 34 stronach
<<< poprzednia -   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11   - następna >>>
Ostatnio dodana Galeria

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 w budynku w Misiach