Aktualności
21-07-2019
Co dalej absolwencie?
Na przełomie marca i kwietnia uczniowie z klas III gimnazjum i kl. VIII uczestniczyli w cyklu zajęć z doradcą zawodowym z Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Międzyrzecu Podlaskim. Zajęcia zorganizowano, aby przybliżyć orientację zawodową oraz pomóc uczniom w wyborze dalszej ścieżki kształcenia.

Na pierwszym spotkaniu rozwiązali test „profil zainteresowań”, który pozwolił im określić zainteresowania w dziesięciu grupach zawodowych. Na kolejnych zajęciach młodzież obejrzała film „Zawody przyszłości”, który pomógł zrozumieć zmieniający się rynek pracy. Opowiadał historie czterech młodych osób, które szukały swojej drogi zawodowej. Film przybliżył zawody, które w najbliższych latach będą poszukiwane na rynku pracy. Trzecie spotkanie pt. „Wybieram zawód - grupy zawodowe”, przybliżyło informacje o pięciu grupach zawodowych. Uczniowie poznali predyspozycje, cechy charakteru niezbędne do wykonywania zawodów oraz przeciwwskazania do wykonywania zawodów z danej grupy. Na koniec zajęć młodzież rozwiązała test, dzięki któremu poznała, jaki typ działalności zawodowej preferuje.
Bardzo dziękujemy p. Jarosławowi Osak za przeprowadzenie interesujących zajęć. Mamy nadzieję, że pomogły one naszym uczniom, którzy już za kilka dni będą rozpoczynali rekrutację do szkół.


   
wróć do listy aktualności

Ostatnio dodana Galeria

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 w budynku w Misiach