Aktualności
17-01-2019
 
Pasowanie na ucznia to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego dziecka, dlatego dzisiejsze święto miało wyjątkowo podniosły, a zarazem radosny charakter.

18.10.2018 r. uczniowie klas czwartych pod opieką wychowawczyń: p.Urszuli Kuźmicz i p.Doroty Matejek wzięli udział we wspólnym ognisku.

Dzień Edukacji Narodowej – potocznie zwany Dniem Nauczyciela - to dzień szczególny - święto polskiej szkoły, święto uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi oraz tych, którzy szkoły prowadzą i sprawują nad nimi nadzór.

Dnia 10.10.2018r. w Sworach został zorganizowany Finał Powiatu w Indywidualnym Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Kowalczyk, Dominik Muszyński i Mateusz Łukasiewicz.

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie mogą korzystać z szerokiej palety zajęć pozalekcyjnych w ramach projektu „Szkoła Rozwoju” realizowanego przez Gminę Międzyrzec Podlaski. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Uczniowie poszerzają swoją wiedzę oraz nabywają nowe umiejętności poprzez aktywny udział w zajęciach.

6 października w Tomaszowie Lubelskim odbył się XII Międzynarodowy Turniej Szachowy dla Dzieci i Młodzieży „Puchar Roztocza”. Wzięło w nim udział 130 uczestników, którzy rywalizowali w czterech grupach, w kategorii dziewcząt i chłopców.
Nasza uczennica Nikola Adamowicz zajęła I miejsce w kategorii juniorek do lat 9.
Serdecznie gratulujemy Nikoli, życząc jednocześnie następnych zwycięstw.

09 października 2018 r. w naszej szkole odbył się próbny alarm przeciwpożarowy.Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.

W piątek 05.10.2018r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania.Celem akcji było stymulowanie rozwoju dzieci, rozwijanie zdolności koncentracji i chęci poznawania świata, a także dostarczanie przyjemności z czytania i słuchania

1 października 2018 r. uczniowie klas drugich wraz z opiekunami: p. Dorotą Drelowiec, p. Marzanną Oksiutą, p. Wiolettą Muszyńską i p. Elżbietą Siłuch wybrali się na wycieczkę do Białej Podlaskiej.

24.09.2018r. w naszej szkole został rozegrany gminny i międzygminny Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego w kategorii klas VI i młodsi. W zawodach uczestniczyli uczniowie ze szkół podstawowych w Rogoźnicy, Tłuścu, Rudnik i Miś.

Zapraszamy wszystkich uczniów klas I – III do wzięcia udziału w konkursie z Gangiem Słodziaków.

Uczennica kl.IVb Nikola Adamowicz znów może poszczycić się wspaniałymi osiągnięciami na szczeblu wojewódzkim.6 września 2018 roku w Gminie Międzyrzec Podlaski oficjalnie został zainaugurowany nowy rok szkolny 2018/2019. Uroczystości odbyły się w Publicznej Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Halasach. Uczniowie, którzy w poprzednim roku szkolnym osiągnęli wyróżniające wyniki w nauce i sporcie otrzymali stypendia motywacyjne i sportowe. W naszej gminie takich uczniów było aż 100.

„Za nami wakacje, wakacje już.
Przed nami rok szkolny, rok szkolny tuż.
Za nami wędrówek, wędrówek czar.
Przed nami klasowy, klasowy gwar….”

Trasa przejazdu autobusów szkolnych od dnia 04.09.2018 (wtorek)
Przystanki w tych samych miejscach co w roku ubiegłym
Autobus A (Pan Grzegorz Sójka)
Bereza (7:05)- Wygnanka - Rzeczyca- Kol. Jelnica (7:40)- Misie Lipinki - Misie szkoła-Jelnica (kurs do budynku w Jelnicy)
Jelnica szkoła -Sawki - Jelnica las -Misie remiza- Misie przeciętka- Misie szkoła (kurs do budynku w Misiach)
Misie szkoła - Misie Zabuże - Misie Szkoła (kurs do budynku w Misiach)
Autobus B (Pan Sławomir Karwowski)
Przychody(6:55) –Przychody Podekrze – Przychody Przeciętka-Misie Zabuże - Misie remiza - Misie las - Jelnica (kurs do Jelnicy)
Jelnica - Strzakły (wszyscy uczniowie tj. szkoła w Misiach oraz szkoła w Jelnicy) - Jelnica (wysiadają uczniowie do budynku w Jelnicy tj. klasy: 6, 7, 8, 3a gim, 3b gim; uczniowie jadący do budynku w Misiach pozostają i jadą dalej)-Misie szkoła
Misie szkoła - Przychody ( w każdym kierunku)- Misie szkoła (kurs do budynku w Misiach)

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 dla wszystkich uczniów, łącznie z uczniami z budynku w Jelnicy odbędzie się 3 września 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Misiach o godz. 9:30 Trasa przejazdu autobusów będzie taka sama jak w trakcie ubiegłego roku szkolnego (przystanki bez zmian), natomiast jedną godzinę później. Rozkład jazdy autobusów na kolejne dni będzie podany na rozpoczęciu roku szkolnego. Serdecznie zapraszamy!

W dniu 22 czerwca 2018 r. ostatni dzwonek zabrzmiał dla 333 dzieci z naszej szkoły. 177. uczniów z klas I-VII i 48 gimnazjalistów otrzymało promocję bez ocen niedostatecznych oraz 44. absolwentów ukończyło gimnazjum.

W czerwcu zakończyły się zajęcia realizowane w ramach projektu „Młodzi, aktywni, ciekawi świata 2”. Trwały one od wrzenia 2017 r. i skierowane były do uczniów oddziałów gimnazjalnych w Jelnicy.

znalezionych: 611 na 31 stronach
<<< poprzednia -   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11   - następna >>>
Ostatnio dodana Galeria

Jubileusz 100-lecia Szkoły. Zdjęcia pochodzą ze strony http://www.podlasie24.pl/miedzyrzec-podlaski.html