Aktualności
21-02-2018
 
26. 06. 2015r. był najszczęśliwszym dniem roku szkolnego 2014/2015. Po dziesięciomiesięcznych zmaganiach z nauką przyszedł czas na zasłużony odpoczynek dla uczniów i nauczycieli.
czytaj więcej

Festyn to ciekawa forma spędzania czasu wolnego, szczególnie jeśli spędza się go z rodziną, w miłym, znanym towarzystwie, jeżeli jest piękna pogoda niczego więcej do szczęścia nie trzeba.
Tak właśnie było 14 czerwca 2015 roku na Festynie Rodzinnym w Publicznej Szkole Podstawowej w Misiach.
czytaj więcej

10 czerwca 2015 r. uczniowie klas I a, I b i II wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do stolicy naszego kraju.
czytaj więcej

Dwa dni czerwca – 08 i 09 prawie czterdziestoosobowa grupa uczniów z klasy III i IV pod opieką p. B. Jędruchniewicz, p. J. Jędruchniewicz i p. Ł. Męczyńskiego, zamiast w ławkach szkolnych spędziła w szkole przetrwania w Serpelicach.
czytaj więcej

Nasze życie to pasmo niespodzianek. Wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie, a czas płynie wartkim nurtem. Jeszcze nie przebrzmiały echa styczniowej wizyty w naszej szkole gości z Wilna, a już nadszedł czerwiec i nauczyciele z Publicznej Szkoły Podstawowej w Misiach i Gimnazjum w Jelnicy wyruszyli na Litwę.
czytaj więcej

Dnia 2 czerwca już od rana w świetnych humorach wraz z paniami: B. Trościańczyk, D. Matejek i U. Izdebską oczekiwaliśmy wyjazdu na park linowy.
czytaj więcej

W ramach zadań projektu ekologicznego 02.06.2015r, byliśmy z wizytą w Poleskim Parku Narodowym.
czytaj więcej

29 maja 2015 na boisku przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rogoźnicy odbyła się XIV edycja Gminnych Biegów Przełajowych im. Janusza Kusocińskiego.
czytaj więcej

Dzień Patrona to szczególnie ważne święto dla każdej społeczności szkolnej. W naszej szkole, noszącej zaszczytne imię Marii Konopnickiej uroczystość Patrona przypada w rocznicę jej urodzin, czyli 23 maja .
czytaj więcej

22.05.2015 r. uczestniczyliśmy w Powiatowym Konkursie Wiedzy Prewencyjnej „Jestem bezpieczny” w Białej Podlaskiej.
czytaj więcej

Uczniowie klasy IV i klas V : Wiktoria Adamowicz, Zuzanna Chmielewska, Aleksandra Kurowska, Zuzanna Wasiluk, Aleksandra Jabłońska, Maja Kryńska, Łukasz Siemionek, Klaudia Siedlanowska, Amelia Brodawka, Monika Męczyńska, Patrycja Rychlik, Piotr Karwowski oraz Damian Charczuk w czwartek 14 maja wystąpili w spektaklu teatralnym w języku angielskim pt: ’Can we join our band?’- ”Czy możemy dołączyć do zespołu?”.
czytaj więcej

W ramach zadania „Las jest wieczny jeżeli bezpieczny” projektu ekologicznego „Na ekofali popłyniesz dalej” współfinansowanego przez WFOŚ i GW wybraliśmy się na podglądanie fauny lasu w najbliższej okolicy. Zadanie okazało się bardzo trudne. Zwierzęta - szczególnie ptaki i ssaki okazały się niezwykle płochliwe i podczas pierwszej wycieczki słyszeliśmy jedynie ich głosy, zauważyliśmy gniazda na drzewach i w pniach. Niestety nie widzieliśmy żadnego z przedstawicieli zwierząt.
czytaj więcej

W dniach 24-25.04.2015 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Rogoźnicy odbyły się warsztaty dziennikarskie. Uczestniczyli w nich uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Międzyrzec Podlaski. Z naszej szkoły w warsztatach wzięło udział trzech uczniów: Piotr Karwowski i Klaudia Siedlanowska z klasy Va oraz Monika Męczyńska z klasy VB. Młodzi adepci dziennikarstwa oprócz zajęć praktycznych odbyli szereg spotkań z zawodowymi dziennikarzami. Gośćmi warsztatów byli dziennikarze: ‘Tygodnika Podlaskiego”, „Słowa Podlasia”, telewizji internetowej MAGNES.TV, portalu internetowego BIAŁA24 i MIEDZYRZEC24.
czytaj więcej

Po raz piąty uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Pikniku Naukowym. Tegoroczny miał miejsce 9 maja na Stadionie Narodowym, a hasłem przewodnim było "Światło". Piknik to największa w Europie impreza plenerowa o tematyce naukowej. W tym roku skupił się przede wszystkim na korzyściach jakie daje nam światło i związanych z nim zagadnieniach. Na ponad dwustu stanowiskach przygotowano około tysiąca pokazów, eksperymentów i warsztatów typu "zrób to sam".
czytaj więcej

W tym roku 4. 05 na „sejmik uczniowski” poświęcony rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja zaprosiła nas klasa II.
czytaj więcej

Zestaw ciekawych stron dla uczniów
- odczytywanie miary odcinka (ABCYA): abcya.com/measuring.htm
-którą godzinę pokazuje zegar (interaktywne ćwiczenie): kidsnumbers.com/tick-tock-clock-game.php
czytaj więcej

W dniach 27 – 30.04.2015 miał miejsce w naszej szkole Tydzień bezpieczeństwa pod hasłem ,,Bezpieczeństwo moje w moich rękach’’, za którego organizację odpowiedzialne były: pani Barbara Jędruchniewicz i pani Hanna Siłuch.
czytaj więcej

Dzień Ziemi to nie tylko porządkowanie terenu wokół nas, to przede wszystkim zmiana myślenia o środowisku i wpływie działalności człowieka na jego stan. Uczniowie klasy Va i VIa pod kierunkiem nauczycielek: Małgorzaty Nowak i Magdaleny Wedziuk przygotowali „Ekologiczny teleekspres”, podczas którego przekazywali kolegom i koleżankom informacje dotyczące niewłaściwych zachowań dzieci w środowisku naturalnym oraz uczyli jak oszczędzać energię i wodę.
czytaj więcej

W dniu 29 kwietnia 2015r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w X Gminnym Konkursie Językowym pod hasłem ”Czy znasz język ojczysty?”, który odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej w Tłuśćcu. Wychowankowie pod opieką Pani Joanny Jędruchniewicz oraz Pani Doroty Matejek dzielnie przygotowywali się do konkursu z zakresu nauki o języku i elementów wiedzy o literaturze. Najlepszymi znawcami języka ojczystego z naszej szkoły uznano Łukasza Siemionka z klasy piątej- II miejsce i Dominika Muszyńskiego z klasy trzeciej - III miejsce.
Zwycięzcom GRATULUJEMY!!!
czytaj więcej

W ramach projektu ekologicznego realizowanego we współpracy z Urzędem Gminy Międzyrzec Podlaski oraz Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej odbyły się w naszej szkole kolejne zajęcia pod hasłem „Heca z pieca czyli mój przyjaciel Glina”.
czytaj więcej

znalezionych: 526 na 27 stronach
<<< poprzednia -   6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16   - następna >>>
Ostatnio dodana Galeria

Bal Gimnazjalny 27.01.2018